top of page

Mazlíkijáda Prajská 2022

Dne 28.5. jsme s našim týmem vyrazili na OCR Mazlíkijádu do Hlučína, pořádanou Nuts Go na Offroadové dráze.

Sraz jsme si dali všichni v 8 hodin na parkovišti, kde nás mile překvapila možnost parkování, jelikož nebyl problém najít parkovací místo. Během projíždění parkovacích míst byla velmi přehledně umístěná registrace, kde to ocípalo velice rychle. V 8:40 začala prezence která byla rychlá a stručná. Co se týče počasí, no, žádná hitparáda, chvíli sluníčko a chvíli zima díky silnému větru.

Prvním startem z našich závodníků začala Michelle Matochova, která běžela v 9:37 s Cesie v kategorii Sprint-psi do 15kg, kde jim cinknulo krásné 1.místo s časem 19:42

Poté startovala v 9:55 startovala Kateřina Drozdová s Opie v kategorii Sprint-psi nad 15kg, kde se umístili na 9.místě s časem 27:04. Dále v 10:16 běžela svůj druhý start Michelle s Arlem, kde jim opět zacinkalo krásné 2.místo s časem 19:03.

Ovšem WODS měl zastoupení i v juniorech a to Kristýna Hornová s Akimem. Jejich první závod dopadl na výbornou a získali krásné 1.místo s časem 24:37, s tímto časem by v ženách byla na 3.místě. Skvělý výkon...

Trasa byla velmi klikatá (což nás všechny párkrát popletlo), bahnitá a mokrá, prostě jedna velká klouzačka. Ovšem velmi jsme si to užili a dovolujeme si závod hodnotit jako velmi náročný na terén. Ten byl více méně do kopce a z kopce, dalo by se říct slalom. Naštěstí, žádné vážné zranění také nebylo takže jsme všichni odjeli v celku. Kategorie byly velmi obsáhlé, především sprint ženy se psy nad 15kg-3km kde bylo 31 startujících, zájem byl také o Midove trasy-6km(2x3km) kde v kategorii nad 15 kg bylo 14 žen a 10 můžu.

Během závodu také probíhalo WDCC cup 2022 pro čistokrevné ČSV, kteří ovšem "nadělali paseku" a neobešlo se to bez početného oslovení pořadatelů, což nás mrzí ale snad se tomu v dalších letech předejde díky upozornění na určitá opatření. Za zmínku také stojí i tombola, kde pořadatelé měli nachystané velmi hezké dárečky od MushGo, Laniga, Akinu a mnoho dalších značek, od pamlsků až po oblečení, hrníčky a jiné parádní věci. Na to že se jednalo o charitativní závod, měli ho opravdu parádní a rádi si ho zopakujeme. Snad se i další rok sejdeme v hojném počtu na tomto závodu.