top of page

Wallachian Massacre u Kelče

Dne 24

.-25.6.2022 se uskutečnil závod Wallachian Massacre u Kelče

Přijela jsme v pátek kolem 3h do Babic u Kelče. Po příjezdu na místo jsme si vybrala pohodlné místo na parkování, na konci louky u lesa ve stínu. Natáhla si ohradník kolem auta a šla se odprezentovat na páteční závody Monkey Track.

Jako upřímně jsme nevěděla do čeho jdu, jen jsme doufala že to bude něco ve stylu sprintového běhu kolem rybníku. Samozřejmě realita byla úplně jinde...

Byla to trať ve stylu agility, kterou můj pes v životě

neviděl. Do závodu jsme měli asi 30min čas a byla možnost si trasu odzkoušet. Šli sem to 3x s tím, že Arlo hned pochopil o co de a v nejlepším jsme taky skončili. Kolem 16:00 měl byt start, ale bylo drobné zpoždění kvůli posledním opozdilcům co nestíhali kvůli práci. Organizátoři nás poslali na start trasy a běželo se. Arlo běžel jako profík i když kolikrát mě odtáhl zbytečně od překážky ( to je tak když máte psa kterého jste naučili tahat, co by jste od nej pak taky čekali). Překvapivě jsme skončili na 3. místě což pro mě osobně bylo velké překvapení. Večer po této akci jsme pokecali s pořadateli a popili par piv. Přece jen o nic nejde, jedem si to užit.

Druhy den ráno (sobota) jsme startovala v 9:30. Vstávala jsme v 6h ráno abych stihla zavodnit psa, vyvenčit, protáhnout a promasírovat, to samé platilo i pro mě. A samozřejmě obléct sebe i psa do závodního. Na startu bylo dost psu, takže si dokážete představit ten rachot nadšených psu. Arlo většinou bývá na startu klidný, ale ten den byl extrémně natěšeny. Každé 3,2,1 mi chtěl vyběhnout i když to nebyl náš start a asi 10min v kuse kňučel a chtěl běžet.

Když jsme se konečně dostali na start Arlo netrpělivě čekal na lajně kdy přijde ten slavný start- teď. Chlapec se do toho opřel hned ze začátku jako nikdy předtím. Trasa měřila něco kolem 4,5km, byla spíše běhací, což v tom horku pro mě bylo dost za trest, ale jakmile člověk seběhl z louky do potoka kde běžel nějakých 300m přes stromy, větve, a kameny hned mu bylo lépe. Zbytek trasy vedl krásné přes treilovou trať pro kola což byl luxus, v těchto trasách trénujeme doma. Sem tam Arlo zapomel kde je práva, ale tak to bylo to nejmenší. Do cíle jsme oběhli s krásným časem 25:24 což pro nás bylo krásné 1. Místo z 55 žen. A také 1. Místo absolutního vítěze v ženách z 80 žen ve všech kategorii. Byla jsme ráda jelikož jsme měli konkurenci, která nám dala dost na budku tak jsme jim to vrátili a ukázali že i pes, který je o 10kg lehčí a 10cm menší má na psy daleko větší a silnější.

Jinak musim pochválit organizaci závodu. Luxusní přístup, prostředí a zázemí. Opravdu super kolektiv správných lidi.